Proč je chlór nebezpečný?

Chlorování Zhoubný účin

se dnes používá často a všude: jak v průmyslových objektech, tak ve veřejných prostorách a v domácnostech. Je to skvělý dezinfekční a baktericidní prostředek. Poradí si s úpravou a dekontaminací pitné vody pro obyvatelstvo, ale i odpadních vod ve veřejných vodovodních sítích. Používá se v provozovnách veřejného stravování i ve zdravotnických zařízeních. Je součástí celé řady přípravků tzv. domácí chemie.

Jeho použití je natolik široké, že považujeme za nutné rozebrat, v čem spočívá riziko chlorování a zda je celkově nebezpečné.

Kontakt s vodou z vodovodu je nejpravděpodobnější možností, že na sobě pocítíte negativní dopad chlorování: při mytí nádobí, sprchování, pití apod. Měli byste proto vědět, co se může stát, bude-li koncentrace uvedené látky ve vodě vyšší než jsou doporučené dávky.

problém s chlórem

Zhoubný účinek na vlasy (vlasy se lámou, jsou suché, nadměrně vypadávají a ztrácejí na atraktivitě).

Negativní projevy na pokožce (nadměrné vysušení, začervenání, svědění, předčasné stárnutí apod.).

Poškození dýchací soustavy. Při nadýchání nejsou výjimkou chemické popáleniny, bronchiální spasma, pneumonie a edém plic.

Nebezpečí pro srdeční a cévní soustavu. Napomáhá vzniku aterosklerózy, anemie, hypertonie.

Celkové poškození organizmu. Chlorování se dokáže skvěle vypořádat s bakteriemi, které škodí organismu, a právě proto se používá k dezinfekci. Když se však chlór dostane do organismu, jeho působení se neomezuje jen na buňky bakterií, ale zasahuje i buňky lidského těla.

Další negativní účinky chlorování:

  • pálení očí
  • kašel doprovázený bolestí v krku a na hrudi
  • nevolnost, zvracení a průjem
  • alergické reakce
  • onkologická onemocnění
  • smrt
ověřeno zákazníky seznam ověřeno zákazníky google