Proč je tvrdá voda nebezpečná?

V mírném množství je vápník a hořčík člověku prospěšný. Například v potravě nebo ve složení vitamino-minerálního komplexu. Pokud jsou ale tyto minerály rozpuštěny ve vodě ve vysokých koncentracích, vzniká riziko výskytu vedlejších účinků.

Permanentní pití tvrdé vody může být zdraví škodlivé.

Má-li váš organismus tendenci k hromadění a ukládání minerálních solí, vzniknou ledvinové a močové kameny. O těchto rizicích pojednává studie vědců z univerzity v Kalkatě. Nadbytek minerálů ve vodě může rovněž prohlubovat problémy se srdcem.

Působením tvrdé vody kůže vysychá a rychleji stárne.

problém s tvrdou vodouPo umytí pociťujete suchost a stažení pokožky, u lidí s citlivou pokožkou se může objevit podráždění a svědění. Voda s nadbytkem solí vysušuje i vlasy, které se v důsledku toho lámou a hůře se rozčesávají. Koupání dětí v tvrdé vodě je jednou z příčin vzniku dermatitidy.

Kromě škodlivého vlivu na zdraví přináší přemíra minerálů ještě další nepříjemnosti:

Tvrdá voda má za následek rozbití domácích spotřebičů.

problém s tvrdou vodouPračky a myčky, elektrické varné konvice a kávovary se kvůli tvrdé vodě rychleji ničí. Ohřívací prvky se pokryjí vodním kamenem a přepálí se. Opravit takovou závadu není vždy možné, a když ano, vyjde to značně draho.

Tvrdá voda kazí chuť vašeho jídla a nápojů.

Vzhledem k vysoké koncentraci minerálů voda obtížně přejímá chuť ingrediencí. Výsledkem je nevýrazný čaj, nearomatická káva a vývar bez chuti. Zelenina a maso se vaří déle, než jak je uvedeno v receptu (zvlášť, je-li autorem receptu šťastlivec, jehož domácnost je zásobena měkkou vodou).

ověřeno zákazníky seznam ověřeno zákazníky google